• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akyapiendustriyelbeton/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905443552904
 akyapı baskı beton endüstriyel beton                                                                    akyapi@zeminbaskibeton.com                                             05443552904              
 teklif isteyin,akyapı inşaat teklif,akyapı iletişim

harpusta döşeme

 harpuşta uygulama

Harpuşta

Harpuşta, uygulamasıyla ilgili görsellere ulaşmak için tıklayınız .

Harpuşta dış etkilere açık duvarların üstünü örten ve yağmur suyu, kar suyu gibi istenmeyen etkilerin yanlara akmasını sağlayan eğimli veya eğri bina bölümüdür.

Konutlarda ısı yalıtımının bir gereksinim haline gelmesi ile parapetler de ısı yalıtım malzemeleri elemanları yardımıyla kaplanmaktadır. Yalıtımlı dış cephe kaplaması ile parapet birleşiminin ağzının açık olması, bu alanlarda kar ve su sızıntısını engellemek sebebi ile uygun malzemede bir harpuşta ile kapatılması zorunuluğunu getirmektedir. Don ve yağış etkilerinden korumak için yapılan açık duvar üstleri kaplaması na bu ad verilir. Kesme taş, beton veya mozaikle yapılır.

duvar üstleri kaplaması

Kesme taş

Harpuşta uygulamları

Harpuşta uygulamları nda; mermer, taş, alüminyum ve çinko malzemeleri yaygın olarak kullanılmakta ve konutlarınıza değer katmaktadır.

Harpuşta; üzeri bir ya da iki yana eğimli ve duvar yüzünden çıkıntılı, damlalıklı yapılır. Derzlerin az olmasına itina gösterilir ve derzler yüksek dozajlı çimento harcıyla doldurulur.


Yorumlar - Yorum Yaz