• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akyapiendustriyelbeton/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905443552904
 akyapı baskı beton endüstriyel beton                                                                    akyapi@zeminbaskibeton.com                                             05443552904              
 teklif isteyin,akyapı inşaat teklif,akyapı iletişim

duvar tasi doseme

 samsunda duvar taşı döşeme

Duvar Taşı

Duvar taşı uygulamasıyla ilgili görsellere ulaşmak için tıklayınız .

Duvar Taşı Uygulamaları

Samsunda Duvar Taşı Uygulamaları

İle Monoton Duvarlarınıza Motifler Oluşturabiliriz. Bu Sayede Sıradan Görünen Eviniz Duvar Taşı Uygulamaları İle Villa Görünümünde Olacak.

Desenli Duvar Uygulamaları

Duvarlarınızın Çirkin Görüntüsünden Sıkıldınızmı? Size Harika Desenli Duvarlar Yapabiliriz.

Samsunda Desenli Duvar Uygulama

Referanslarımızı Görmek İçin Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Doğal taşların özel bir teknik ile kopyalanması sayesinde elde edilen kalıplarla otantik ve doğal görünümlü, kaliteli, kalıcı ürünler müşterilerimizin beğenisine sunuldu.

Kolay, hızlı ve ekonomik uygulanabilirliği, zengin renk ve doku seçeneği 1m²'de yaklaşık 35-40 kg. ağırlığı ile taşıma ve depolama kolaylığı sayesinde kısa zamanda kabul görerek Türkiye, Amerika, Asya ve Avrupa da birçok ülkede yaygın olarak kullanılır hale geldi. Dünyada gelişmiş üretim tekniklerini kullanarak, kaliteyi birinci planda tutmaktadır.

Country Stone ürünleri doğanın milyonlarca yilda oluşturduğu taşların içerisinden özenle seçilerek, özel bir teknik ile yüzey karakterlerini en ince ayrıntılarıyla gösterebilecek biçimde kopyalanarak kalıpları oluşturulur. Bu kalıplar; içerisinde hafif agrega, yüksek mukavemetli katıksız portland çimento, inorganik - demiroksit pigmentler kullanılarak hazırlanan karışım dökülerek Country Stone ürünleri üretilir.

Dış görünümü, renkleri ve dokusu ile hatta yakın incelemelerde bile doğal taş hissi verir. Country Stone ürünleri hafif oluşu, kolayca istenilen ölçülere getirilebilmesi, tasarımında birbiriyle uyumlu olarak hazırlanması gibi nedenlerle doğal taşa göre çok daha hızlı, kolay ve ekonomik uygulanır. Taşıması ve depolaması kolaydır.

Country Stone ürünlerinin duvar tarafına gelen kısmı düzdür. Dolayısıyla doğal taşla teknik olarak yapılması mümkün olmayan taş kaplama işlerinizi, duvarlarınızı kalınlaştırarak yer kaybına neden olmadan rahatlıkla yapabilirsiniz.

Doğal taşlar, taş ocaklarından dolayı tahrip ederek çıkarılmaktadır. Country Stone ürünleri, doğanın tahrip edilmesini önlemektedir. Doğa dostudur.

Dogal Taş Hazırlık

Doğal taşları uygulayacağımız duvarımız stabil ve düzgün olmalıdır. Eğer boyanmış bir duvar ise yapıştırıcınızın duvarınıza tam tutunma sağlaması için boyasını kısmen de olsa spatula yardımı ile kazımalısınız.Eğer duvarınız güneş gören bir duvar ise yapıştırıcınızın daha iyi priz yapması için duvarınızı önceden sünger yardımı ile ıslatmalısınız.Aksi taktirde toz yapıştırıcı (kalekim) kuruyup yanacak asıl olan mukavemetini kaybedecektir.
Dogal Taş Renk Kombinesi

Doğal Taşlar paketler halinde satılmaktadır. Ve doğal taşlar yapısı gereğince renk tonlarında farklılık gösterebilir. Aldığınız doğal taşları duvarınıza uygulamadan önce renk dağılımını göze hoş gelecek şekilde ayarlamak için, bütün taşları paketlerinden çıkartıyoruz. ve düz bir zemine seriyoruz.Kimi taşlar açık renkte kimi taşlar koyu renkte olabileceğinden renk uyumları en fazla olan plakaları yan yana getirip homojenize renk tonumuzu yakalıyoruz.

Doğal taşları paketlerinden çıkardıktan  sonra düz bir zeminde en az yarım saat dinlendiriyoruz.

TAŞ YAPIŞTIRMA

Doğal Taşları duvarınıza yapıştırmak için toz yapıştırıcıları ve mermer silikonunu kullanabilirsiniz.

Önemli : Toz yapıştırıcıları hazırlarken su dolu kabın içine toz yapıştırıcımızı yavaş yavaş ileve ediyoruz kıvam alıncaya kadar karıştırıyoruz. Yani toz yapıştırıcının üzerine su koyup karıştırmıyoruz tam tersi suyun içerisine toz yapıştırıcıyı ilave ediyoruz ki topaklanma olmasın ve yapıştırıcımız homojen bir şekilde kıvam alsın.
Yapıştırıcımızın kıvamı çok sulu olmamalıdır. Acık renkli taşlarda mutlaka beyaz toz yapıştırıcıları tercih etmelisiniz.

DOGAL TAŞ UYGULAMA

Hazırlamış olduğumuz toz yapıştırıcımızı taraklı mala yardımı ile duvara sürüyoruz.Ve Fileli Doğal taş mozaiklerimizin arkasına da yapıştırıcımızı taraklı mala yardımı ile sürüp yapıştırıcının filelerin arasından taşa nüfus etmesini sağlıyoruz.Duvarımıza yapıştırıyoruz.

İkinci plakayı koyduğumuz plakanın yanına getirip kilitli yerlerini birbirine geçiriyoruz ve arada hiç boşluk kalmayacak şekilde sıkıştırıyoruz.

DOGAL TAŞ KESİM

Kesim gereken yerlerde doğal taşları el taşlama makinesi ile ( mermer kesme diski ) kullanarak kesebilirsiniz.

Dekoratif taş ve panel sistemleri

Firmamız,Dekoratif taş, Taş Kaplama  Taş Duvar Kaplama Dekoratif Taş Paneller,kültür taşı,kültür tuğlası,duvar panelleri,taş duvar kaplama,dekoratif tuğla duvar,taş duvar ,bahçe taş duvar,dış cephe taş kaplama,bahçe duvar taş kaplama,taş,paneller,iç cephe taş kaplama,dış cephe kaplama,antik tuğla ,osmalı tuğla,istanbul tuğla,taş uygulama,duvar kaplama,duvar dekorasyon,3boyutlu dekoratif duvar kaplaması,parke,laminant Çatı Penceresi ve Çatı Merdiveni ile siz müşterilerimizin, talepleri doğrultusunda her türlü proje ve tasarım çözümleri ile hizmetinizdeyiz.

antik tuğla,bahçe duvar taşları,dekoratif duvar kaplama,dekoratif duvar paneli,dekoratif duvar taşı,dekoratif paneller,dekoratif taş,dekoratif taş duvar,dekoratif taş panel,dış cephe taş,dış cephe taş kaplamaları,duvar dekorasyon,duvar panel kaplama,duvar taş panel,duvara taş döşeme,eski tuğla,ev duvar dekorasyonu,harman tuğla,iç dekorasyon,iç mekan taş kaplama,duvar kaplama panelleri iç mimari,kültür taşı,panel taş,suni taş kaplama,taş dekorasyon,Taş duvar paneli,taş görünümlü duvar,taş görünümlü duvar kaplamaları,taş görünümlü paneller,taş panel,yapay tuğla Kaplamaları.Bahçe Kenar duvarları,dış cephe , dekoratif taş kaplama, uygulamaları, iç cephe ,duvar taş panelleri,villa bahçe duvarları,villa dış cephe kaplamaları,villa iç dekorasyon ve tasarımı,tavan kaplama panelleri,şömine dekoratif taş kaplama uygulamaları,tv ünite arkası panel kaplama,dekorasyon,iç mimari iç mekan dekorasyon kültür taşları.
Firmamız toptan ve perakende satış yapmakta olup,projelerinizi uygulama bazında veya anahtar teslim olarak gerçekleştirilmektedir.
Tecrübeli ustalarımız ve ekiplerimiz ile hizmetiniz’deyiz

DOĞAL TAŞ NEDİR

Doğal taşlar, en eski inşaat malzemelerindendir. Yapılan arkeolojik kazılarda serpantımt, diyabaz, gabro, granit, kireçtaşı ve bazalttın inşaat ve dekorasyon ürünlerinde kullanıldığı tespit edilmiştir. Günümüzde de yapılarımızda aynı amaç için kullanımı devam etmektedir. Doğal taş kaplama binaların iç ve dış mekanlarında, duvar kaplama, zemin döşeme, merdiven basamağı, banyo ve mutfak uygulamalarında kullanılmaktadır. Doğal taşlar, insan sağlığına zarar vermemeleri ve estetik görünümleri nedeniyle kullanıcıların vazgeçemediği ürünlerdir.

Son yıllarda doğal taş sektörü nakliye imkanlarının ve endüstrinin gelişmesi sonucu doğal taş yataklarının verimli olarak işletilmesi ile gelişmiştir. 

PATLATMA DOĞAL TAŞ

Fileli ve filesiz olarak genellikle 30x30 cm ebatlarda üretilen, birbirine geçmeli (kilit taşı), dekoratif duvar kaplamalarıdır.

PATLATMA DOĞAL TAŞ NASIL YAPILIR

doğal taş ev dekorasyonu Yüzey Hazırlığı : Uygulama yapılacak duvarın düzgün olmalıdır. Eğer duvar yüzeyi boyalı ise boyanın bir miktar kazınması patlatma taşın duvar yüzeyine daha iyi tutunmasını sağlar. Uygulama yapılacak duvar güneş gören bir konumda ise bir daha iyi priz alması için miktar ıslatılmalıdır.

doğal taş firmaları Yapıştırıcı : Doğal taş yapıştırma için mermer silikonu veya toz yapıştırıcı kullanılabilmektedir. Hazırlanan toz yapıştırışının kıvamı çok sulu olmamalı ve açık renk taşlar için beyaz renkli toz yapıştırıcı kullanılmalıdır.

doğal taş isimleri Uygulama : Hazırlanan yapıştırma harcı taraklı mala yardımı ile duvara sürülür, aynı şekilde doğaltaş plakalarının arkasına da yapıştırıcı sürülür ve duvara yapıştırılır. İkinci doğal taş plakası ilkinin yanına getirilerek kilitli yerleri birbirine geçirilir ve arada boşluk kalmayacak biçimde uygulanır.

Yapılarda Kullanılan Dogal Taş Çeşitleri

doğal taş modelleri Kalker : Bol bulunan doğal taş çeşitlerindendir, moloz ve kaplama taşı olarak da kullanılmaktadır. Ağırlığı 2.700 kg/m3 dür. Yumuşak ve kolay işlenebilen bir doğal taş çeşitidir.
doğal taş nasıl döşenir Traverten : İyi cila tuttuğu için kaplama işlerinde kullanılması uygundur. Sert, sarı renkli kalker grubu metamorfik bir taştır.
doğal taş patlatma Mermer : Sert, dayanıklı, iyi cila tutan, kolay işlenen metamorfik bir taştır.
doğal taş renkleri Konglomera : Büyük taş parçalarının doğal bir bağlayıcı ile birleşiminden oluşmuş bir taştır. 
doğal taş uygulama fiyatları Gre : Kum tanelerinin tabii bir bağlayıcı ile birleşiminden oluşan taşlardır.
doğal taş kaplama fiyatı Granit : Çok sert, kolay işlenmeyen ve harca iyi yapışmayan bir taş cinsidir. Bordür ve yol kaplama taşı olarak kullanılır.
doğal taş kaplama firmaları Porfır : Az bulunan ama binalar için en iyi doğal taş çeşitlerindendir.
doğal taş kaplama en ucuz Bazalt-Trakit : Sert ve yontulması zor taşlardır. Temel inşaatlarında iyi sonuçlar verir.
doğal taş görünümlü duvar kaplama fiyatları Volkan Tüfleri : Kolay yontulabilen, hafif ve gözenekli taşlardır.Moloz taşı olarak kullanılabilir. 
doğal taş kaplama iç mekan Andezit : Porfır cinsi iyi bir taştır. Kolay işlenir, estetik görünüşlüdür. Kesme taş haline gelebilir, çık kullanılır.
Yorumlar - Yorum Yaz