• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/akyapiendustriyelbeton/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=905443552904
 akyapı baskı beton endüstriyel beton                                                                    akyapi@zeminbaskibeton.com                                             05443552904              
 teklif isteyin,akyapı inşaat teklif,akyapı iletişim

bordür tasi doseme

 bordür taşı uygulama samsun

Bordür Taşı

Bordür taşı zemin uygulamasıyla ilgili görsellere ulaşmak için tıklayınız .

Bordür Taşı Uygulamaları

Samsunda Bordür Taşı Uygulamaları

Samsunda Bordür Taşı Uygulamaları İle Çok Güzel Çizgiler Oluşturabilirsiniz.

Samsunda Zemin Uygulamaları

Hem alanın kullanılabilirliği hem de dekoratif açıdan önemli bir döşeme elamanıdır. Her türlü bahçe, site, park, sahil, yol, otoparklarda uygulanabilir. Doğal görünümü ile en sevilen beton uygulama elamanı dır.

Bordürlerimiz, yaşam alanlarına görünüş estetiği kazandıran prefabrik bir elamandır. Mukavemeti yüksek olup, kullanımı oldukça yaygın bir beton elamanı dır.

Genel olarak sokaklar da caddelerde kaldırım çalışmalarında görürüz oldukça da sağlam bir üründür. Yalnız belediyelerin kaldırım çalışmalarında gördüğümüz bordür taşları en büyük ebatlarında olanlarındandır. Bir çok farklı ebatlarda bordür taşı bulmak mümkündür. Genel olarak kırmızı ve gri renk tonlarında üretilir. Genel olarak sınır çizmelerinde kaldırım ve yol ayrımlarında uygulanır. Su akıntılarının giderlere ulaşmasında büyük rol oynar.
Bordür Taşı Nasıl Döşenir
Önce uygulama yapılacak zemin tesviyesi çalışmaları yapılır. Daha sonra ipler çekilir ve bordür taşları uygulanacak zeminin boyunca dizilir bu işin daha hızlı ilerlemesini sağlar bordür taşı altına serilecek harcın yağlı olması gerekir. Uygulama yapacak usta ipe göre taşları döşemeye başlar bir kişi tesviyesi daha önceden yapılmış zemine harcı düzgün bir şekilde sererek ustaya yardımcı olur. Bordür taşı döşemesinden sonra alt ön kısmına ve arkasından uçlara ince bir harç serile bilir. Ve en son olarak bordür taşı derzi taş döşemesi sırasında her bordürün arasında en 5 cm lik bir boşluk bırakılır. Bu boşluklar en son mil mum ve çimentodan oluşan özel bir harç ile doldurulur bu uygulamaya da bordür derzi denilir. Resimlerde gördüğünüz bordür taşlarından almak ve uygulatmak için bizi araya bilirsiniz.

Bahçe Bordürü

Genelde özel mülklerin çevre düzenlemesinde uygulanır.
çevre düzenlemesi peyzaj işleri
özel mülklerin çevre düzenlemesi peyzaj işleri tretuvar çalışmalarında uygulanır. Bir adet ağırlığı 25 kg dır. Palet sayısı 50 adettir. 

Kara yolu bordürü

Bu bordür taşı

belediyeler kaldırım çalışmaları

belediyeler kaldırım çalışmaları nda kullanmaktadır.

 bahçe bordür uygulama


Özel mülkler de de uygulana bilir. Gri ve kırmızı renkte üretilir.

 karayolu bordür uygulama

Karayolu bordür taşı

Karayolu bordür taşının bir adeti 86 kg gelmektedir. Bir palette 15 adet vardır. 

Refüj Bordürü

Özel olarak tasarlanmış bir yapı ürünüdür. Diğer bordür taşları gibi iki renkte üretilir. İstediğiniz mekanda uygulanabilir.

 refüj bordür uygulama

Yorumlar - Yorum Yaz